Halův seznam aneb vrtěti psem po česku

8. 02. 2012 10:27:03
Jsou to téměř tři týdny, co v deníku Právo vyšla senzační informace „Policejní trezor skrývá politickou bombu“. Zpráva, která měla otřást celou politickou scénou. V pátek 20. ledna 2012 Právo na titulní straně mj. napsalo: „Podle zjištění deníku policie našla u zatčeného Michala Haly i „výplatní pásku“ se seznamem příjemců černých peněz, který si Hala pro svou potřebu vedl. Samotný dokument, který měl podle informací Práva Hala velmi pečlivě ukrytý, je nyní u policie přísně střežen a vyšetřovatel případu ho zamkl do trezoru.“

Jaká jsou fakta nyní? Stejný deník i redaktor 7. února 2012 z vyšetřování nově cituje: „Policisté na základě dokumentů nalezených u Haly sestavili také „výplatní pásku“, tedy seznam vlivných příjemců černých peněz...“

Tento drobný, ale naprosto zásadní posun tak alespoň pro mě končí etapu, kterou jsem nemohl nazvat jinak než politickou prasárnou nejvyššího kalibru. Jakkoli nemám ve zvyku tento hrubý slovník používat a jsem přesvědčen, že do politiky nepatří.

Nevím, jak probíhá vyšetřování, a ani netuším, zda policie vůbec nějaká seznamy sestavuje. Co je však důležité, podle posledních informací deníku Právo policie normálně pracuje a probíhá standardní vyšetřování orgánů činných v trestním řízení. Prostě padni komu padni, přesně podle práva a tak to má být.

Nikdo nic netají a nikdo nic nestrká do trezoru, aby ochránil vlivné a mocné. Ukazuje se, že není žádný „Halou vedený, pečlivě ukrytý jmenný seznam“. A logicky není ani nemohl být „vyšetřovatelem zamčený v trezoru“. Tato fakta potvrzují jak zdroje „blízké vyšetřování“ deníku, který tuto informaci přinesl první, tak advokáti Michal Haly i on samotný.

Od začátku jsem jasně říkal, že na žádném takovém seznamu moje jméno být nemůže. Dnes se jen znovu potvrzuje, že informacemi a údajnými úniky z vyšetřování někdo účelově a cíleně manipuluje. Je smutné, že k této manipulaci byla zneužita řada médií. Za ještě smutnější považuji skutečnost, s jakou chutí tyto nepravdivé informace použili k útoku moji političtí oponenti. Jestli by něco mělo „otřást politickou scénou“, tak by to měla být informace o tom, kdo a proč veřejnost falešnými údaji z vyšetřování zásobuje.

Mohu jen spekulovat, jestli bylo důvodem tohoto podpásového útoku na mě to, že jsem jako první politik žádal forenzní kontrolní šetření v Ředitelství silnic a dálnic či „jen“ to, že do krajských voleb zbývá osm měsíců a stranám vládní koalice hrozí drtivá porážka. A některým dokonce politický zánik. Někomu tedy zjevně vadí, že na Michala Haška nic není. A já chci všem vzkázat, že ani nic nebude.

Jakkoli jsem z celé této kampaně znechucen, vidím na tom přeci jenom něco pozitivního. Pravda se nakonec jasně prokázala a jsem přesvědčen, že lidé podobným útokům bez jakýchkoli důkazů prostě věřit nemohou a nebudou.

Autor: Michal Hašek | středa 8.2.2012 10:27 | karma článku: 10.86 | přečteno: 1351x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

O velkém zlomu v osobním životě jednoho člověka

Přečtěme si krátkou osobní výpověď člověka, v níž se hovoří o tom, jaké prožití a jaká zkušenost měla pro něj, v jeho osobním životě, ten největší význam. Možná tato slova pomohou také ostatním:

22.8.2019 v 14:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 137 | Diskuse

Petr Šimík

Pár myšlenek jako odpověď

Zajímavá diskuse k minulému článku mne dovedla k tomuto článku. Každý člověk v životě hledá nějaké poznání. Ale Co je vrchol poznání? Dá se v životě poznat tato nejvyšší pravda? Nedá.

22.8.2019 v 13:44 | Karma článku: 4.53 | Přečteno: 91 | Diskuse

Pavel Hewlit

Ta naše věčná vlastnost být za voly

Není to jenom věc pozorovatelná v MHD, je globální, akorát já mám v MHD blíž, a tak ji považuju za vlastní společenský model celého dalšího vnějšího světa.

22.8.2019 v 12:02 | Karma článku: 23.86 | Přečteno: 775 | Diskuse

Beata Krusic

A proč vlastně ne - Jirka Paroubek? 2.

Už jednou, tuším, že tak před třemi lety, jsem napsala svůj první blog na téma návratu Jiřího Paroubka. Proto dnešní blog nadepisuji stejně, ale s dvojkou na konci.

21.8.2019 v 16:29 | Karma článku: 15.00 | Přečteno: 475 | Diskuse

Pavel Vrba

Když se nakonec rozhodnu dobře

Co je to vlastně lidský život? Třeba hledání sama sebe a hledání něčeho krásného. Prostě něčeho, co nás drží při životě. A je to těžký, protože nás ze všech stran útočí tlaky konzumní společnosti, negativní zprávy a humus politiky

21.8.2019 v 16:19 | Karma článku: 13.49 | Přečteno: 272 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1484
Michal Hašek je hejtmanem Jihomoravského kraje a předsedou Asociace krajů ČR. Od roku 2002 do roku 2009 byl poslancem Parlamentu ČR a od roku 2006 předsedou poslaneckého klubu ČSSD. Mgr. Michal Hašek vystudoval právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Členem sociální demokracie se stal v roce 1998. V roce 2007 se ujal resortu zemědělství v rámci stínového kabinetu ČSSD.

Najdete na iDNES.cz